Kompozit Dünyası
Kompozit Dünyası
Ceritified
ISO 9001:2008
Number 1
Rex 1250 Machine

PRES BMC

KOMPOMAK KOMPOZİT&EKSTRUDER DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ Kompomak 'la Farkı Farkedecekiniz. Tıkla>> Detayları İncele >> KOMPOMAK Siz düşünün, biz üretelim !!! Yüksek Standartlarda Üretim... İşinize özel Teknolojik çözümlerle projelerinizi destekliyoruz !!! Malzeme seçiminden nihai ürüne kadar yanınızdayız !!! KOMPOMAK'la Farki Farkedeceksiniz !!! Kompozit DÜNYASI Siz düşünün, Biz üretelim!!! Beraber hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim. İşinize özel teknolojik çözümlerle projelerinizi destekliyor. Malzeme seçiminden nihai ürüne kadar yanınızdayız !!! Tıkla>> Kompomak Kompozit DÜNYASI Tıkla Kompomak Beraber KOMPOZİT DÜNYASI'nın geleceğine yön verelim!!! Slide New Layer Click Here

BMC / Bulk Molding Compound

 

BULK Molding Coumpuand / BMC  nedir?

 BMC hem bir proses hem de güçlendirilmiş kompozit malzemedir.

Daha önceden hazırlanmış sıvı reçine hazırlanır.

Bu reçine türleri istenilen özelliklere göre;

Polyester reçine  

Vinilester Recine   

Epoksi reçine

hibrit reçine olarak hazırlanabilir.

Reçineler genellikle; Reçine, yani kompozit matris, ısıyla sertleşen reçine (genellikle polyester ama aynı zamanda vinilester ve epoksi ve hibrit olabilir ), dolgu maddeleri olarak; kalsiyum karbonat, alümina vb.ve başlatıcılar, inhibitörler, koyulaştırıcılar kalıp ayırıcı maddeler gibi katkı maddelerinin karışımından oluşur. BMC malzemelerinin reçine formülasyonu, SMC malzemelerininkine benzer

Reçine hazırlamak istenilen teknik özellikler için (mekanik mukavemet , çekme mukavameti UV Kararlı , Düşük Alev ve Duman Toksisitesi, kimyasal bileşiklere dayanıklılık … vs )için çok önemlidir.

Hamur kıvamı benzer Bulk Moulding Compound (BMC) polyester reçinede Temel hammaddeler ; reçineler, katkı maddeleri, katalizörler, kalıp ayırıcı maddeler ve dolgulardır. Renkli bileşikler için, polyester bazlı  bir pigment eklenir.
Hazırlanan Reçine  daha sonra elyaf yada karbon liflerle,karıştırıması için karıştırıcılara dökülür  BMC  (BMC) bir kompomix karıştırıcılar sayesinde elyaf ve reçine homojenize edilmesi sağlanır. Daha sonra diğer tüm malzemeler eklenir ve homojenize edilir. Bileşik, kalıplanana kadar torbalara paketlenir. Depolama ve nakliye sırasında herhangi bir malzeme değişikliğini önlemek için stiren sızdırmaz bir ambalajda paketlenir

Kırpılmış  elyaf, genellikle cam elyafı  ,  karbon elyafı olarak kullanılmaktadır. BMC’nin cam elyaf içeriği genellikle SMC’ninkinden % 10  ~  15 daha düşüktür ve elyaflar daha kısadır (genellikle 25mm ‘den az). . Bu nedenle, BMC’nin mekanik özellikleri SMC’ninkinden daha düşüktür. Darbe mukavemeti büyükölçüde lif uzunluğuna bağlıdır . BMC fiber uzunluğu genellikle   6-12mm aralığında elyaf uzunluğu kullanılır . Ayrıca, 12 mm’nin üzerindeki lif uzunlukları , karıştırma ve kalıplama sorunlarına neden olur. Cam elyaf ve çeşitli mineral Dolgulardan oluşur. BMC’yi sıkıştırma kalıplama işleminde kullanarak, optimum elektriksel ve korozyona dayanıklı özelliklere sahip yüksek hacimli küçük karmaşık parçaların üretimine olanak sağlar. Bileşiğin yangın geciktirici yapısı, onu elektrik veya aydınlatma endüstrisinde kullanılmasını ,korozyon direncinin yüksek olması ,mekanik mukavemet darbe mukavametinin yüksek  ve ısı dayanımının yüksek olması onu bir çok sektörde kullanılmaya olanak kılar .

Uygulama örnekleri, araba far reflektörlerini, cihaz bileşenlerini (demir ısı kalkanları, kahve makinesi parçaları, sigorta anahtarları, fırın kolları, Dayanıklı Tüketim Ürünleri, Elektrik Yalıtkanları ve Elektrik Anahtarı Dişlileri vb.) ELEKTRİK PANOLARI , İZALAYOR MALZEMELERİ , ENERJİ NAKİL HATLARINDA HAT KESİCİ VE TUTUCULAR….. VS

BMC KALIPLAMA TEKNİKLERİ

BMC Enjeksiyon kalıplama yöntemi : BMC enjeksiyonla kalıplanabilir

Plastik enjeksiyon makinalarından farkı sıcak kalıp kullanılmasıdır bir vida yardımıyla BMC hammadde kalıp boşluğuna enjekte edilir ve burada basınç ve sıcaklık altında kürleşme sağlanır.

Bu yöntem  BMC ile iyi bilinen bir kalıplama tekniğidir. Otomotiv ve madencilik endüstrisi için aydınlatma gibi iyi bilinen ürünler, BMC’nin enjeksiyonla kalıplanmasının kanıtlanmış örnekleridir..

Sıcak presleme kalıplama yöntemi: BMC sıcak preslerde sıkıştırma kalıbına konulan hammaddenin yeterli basınç ve sıcaklık altında kürleşmesini sağlama yöntemidir. Enjeksiyon kalıbı mı yoksa sıkıştırma kalıbı mı yapılacağı kararı üretilecek parçaya göre verilir. Enjeksiyon kalıbı mı yoksa sıkıştırma kalıbı mı yapılacağı kararı üretilecek parçaya göre verilir.

 

PRES BMC Teknik Özellikler

   

  Siz düşünün, biz üretelim! Beraber Hayyallerinizi gerçeğe dönüştürelim İşinize özel teknolojik çözümlerle projelerinizi destekliyor. Malzeme seçiminden nihai ürüne kadar yanınızdayız.

               BMC  hammaddelerinin Teknik Özellikleri    

 

Enjeksiyon ve Sıcak Pres için BMC  hammadde üretimi: Enjeksiyon BMC için hammadde üretimimiz mevcuttur.

Yüksek elyaf reçine birleşimi %15 -%40 elfa oranı : Yüksek Elyaf – Reçine bileşimine sahip çok yoğun BMC ütretilmektedir.  BMC  parçanın Elyaf  içeriği ne kadar yüksek olursa parça o kadar güçlü ve performansı o kadar yüksek olur.

V0 hammmede üretimi : enerji sektörü için yanmaz vo teknik sartlarını saplayan hammadde üretimi.

İstenilen renk seçeneği; hammadde boyalı olduğundan harici boyaya ihtiyac yoktur. 

İstenilen teknik özelliklerde hammadde üretimi;  BMC müşteri isteği doğrultusunda istenilen teknik soeklerde hammadde üretilebilir 

Sevkiyatlar; BMC hammaddemizin 25 kg lık Strene dayanıklı plastik torbalarda ve 500 KG kolilerde sevk edilmektedir.

 

Kompomak ;

10 yıllık Kompozit ve Kompozit Makinaları bilgi birikimiyle ve sektör Tecrübesiyle  ;

  • BMC  Mühendislik Hizmetleri :
  • BMC Formulasyon desteği ,
  • BMC Ürün Tasarım desteği ,
  • BMC Kalıp tasarım desteği,
  • BMC kalıp desteği,
  • BMC ürün test desteği sunmaktadır
  • Kompomak BMC ve BMC ürünleri ve BMC kalıp tasarımları  üretiminde firmalara çözüm ortaklığı yapmaktadır.
  • Kompomak komple anahtar teslim BMC  sistemleri veya bu BMC  paketinin ihtiyacınız olan herhangi bir parçasını sunabilir – BMC tesis tasarımı ve yerleşimi olan BMC  makinelerinden destek veya yardımcı ekipmanlara, aletler ve kalıplara ve BMC  parçalarına  kadar hizmet vermektedir.
  • Kompomak piyasadaki en iyi makineleri tasarlayarak, üreterek ve Personellerinizi eğiterek, kompozit endüstrisinin dünya çapında büyümenize yardımcı olur.
  • Yeni proses ekipmanı düşünürken veya mevcut ekipmanı yükseltirken, Kompomak ‘ı arayın ve üretim kapasitenizi artırmanıza ve pazardaki rekabet gücünüzü artırmanıza yardımcı olur.
 
×

Protim Makina

× Whatsapp