Kompozit Dünyası
Kompozit Dünyası
Ceritified
ISO 9001:2008
Number 1
Rex 1250 Machine

RULO KESME MAKİNALARIMIZ

KOMPOMAK KOMPOZİT&EKSTRUDER DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ Kompomak 'la Farkı Farkedecekiniz. Tıkla>> Detayları İncele >> KOMPOMAK Siz düşünün, biz üretelim !!! Yüksek Standartlarda Üretim... İşinize özel Teknolojik çözümlerle projelerinizi destekliyoruz !!! Malzeme seçiminden nihai ürüne kadar yanınızdayız !!! KOMPOMAK'la Farki Farkedeceksiniz !!! Kompozit DÜNYASI Siz düşünün, Biz üretelim!!! Beraber hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim. İşinize özel teknolojik çözümlerle projelerinizi destekliyor. Malzeme seçiminden nihai ürüne kadar yanınızdayız !!! Tıkla>> Kompomak Kompozit DÜNYASI Tıkla Kompomak Beraber KOMPOZİT DÜNYASI'nın geleceğine yön verelim!!! Slide New Layer Click Here

Sheet Molding Compounds (SMC)

SMC,: polimer reçinesi, inert dolgu maddeleri, elyaf takviyesi, katalizörler, pigmentler, stabilizatörler, ayırıcı maddeler ve koyulaştırıcıların bir karışımıdır. 

Karışım daha önceden sıvı ve katı kısımlar daha önceden bir mikserde  karıştırılır . Karışımın homejen olması sıvı ve katı kısmın birbirine iyice mekanik olarak bag kurması sağlanır. katılar ve sıvılar konulan elementlere bağlı olarak bütün elementler konulduktan sonra karışımın ısınmamasına ve kazanda kürleşmeye başlamasına dikkat edilmelidir.

SMC üretimi sürekli bir hat içi süreçtir. SMC makinasının Islatma havuzlarına konulur. Havuzların yuksekliği elyaf sıvı kısımın ıslatmasına mümkün olacak sekilde ayarlanır.Macun kıvamındaki karışım 2 film yizeyi arasında belirli yükseklikte sıvıların film yuzeyine kaplanması sağlanır. 2 film arasında ki sıvı kısım arasına elyaf kırpılır .Kırpılan elyafın film yuzeyine homojen miktarda dağılması Şarttır. Elyaf uzunluğu genelde 25 mm ile 35 mm arasında kesilir. Elyaf ve sıvı kaplı film sıkıştırma  ruloları arasından gecerek Tasıyıcı bariyer ile pestil halini alır .  2 taşıyıcı ağ, macun ve elyaf daha sonra sıkıştırma bölümünde bir araya getirilir, burada sandviç benzeri katmanlı bileşenler tek bir homojen bileşik tabaka halinde yoğrulur. Levha daha sonra bir kap içinde yelpaze şeklinde katlanır ve belirli bir viskoziteye giderken olgunlaşmanın gerçekleştiği kontrollü bir ortamda depolanır.  

 SMC kalıplama parçalarının avantajı aşağıdaki gibidir: 

• Mükemmel termal direnç dahil olmak üzere iyi boyutsal kararlılık.

 • Kalıplanmış renk için pigmentlenebilir; kalıp dokusu ile en iyi görünüm. 

• Soğuk ve sıcak ortamlarda mükemmel özellik muhafazası. 

• UV’ye maruz kalma ve su içeren uygulamalarda dış mekan kullanımı için uygundur.

Farkı Farkedeceksiniz...

×

Protim Makina

× Whatsapp